Karlovarské minerální vody kupují maďarskou jedničku na trhu
„Pro společnost Kékkúti Ásványvíz máme ambiciózní plán rozvoje. Chceme k maďarskému trhu přistoupit tak, jako se nám to povedlo doma v České republice nebo v Rakousku,“ uvedl generální ředitel KMV Alessandro Pasquale. Maďarská firma s historií datovanou od roku 1907 nabízí zejména tradiční maďarské značky přírodních minerálních vod Theodora Kékkúti a Theodora Kéreki, které mají původ v podzemí Balatonského národního parku.
Na zahraniční nákupy vyrazily KMV poprvé před sedmi lety, kdy odkoupily rakouskou společnost Waldquelle. Ta se poté stala druhou největší nápojovou firmou na místním trhu. V současnosti působí KMV kromě České republiky na Slovensku, v Rakousku, Německu, Polsku a na Ukrajině. „Vstup na maďarský trh přinese KMV nové synergie, které přinesou výhody spotřebitelům napříč zeměmi,“ dodal Pasquale.
Podle dat KMV s odkazem na Evropskou federaci balených vod patří Maďarsko mezi nejrozvinutější trhy v Evropě ve spotřebě balené vody. V roce 2013 činila tamní spotřeba 119 litrů na osobu, přičemž mezi lety 2008 až 2013 vykázal maďarský trh mírný stoupající trend ve výši 3,5 procenta.
KMV je dalším z tuzemských výrobců, který dále expanduje ve střední Evropě. V prosinci tak například společnost Kofola koupila slovinského výrobce minerální vody Radenska, podle odhadů asi za 1,4 miliardy korun.
Zdroj: zpravy.e15.cz
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Budapešti.
Vydáno: 23.3.2015
Autor: CzechTrade