Představujeme držitele značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR"

 

Představujeme společnost Mlékárna Otinoves s.r.o., která je držitelem značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR pro 1 výrobek. Na naše otázky odpovídala Ing. Dana Hudcová, ekonom společnosti Mlékárna Otinoves s.r.o.

 

 

 

Můžete představit Vaši společnost?

Mlékárna Otinoves je je soukromá společnost se 100% českým kapitálem. Nachází se v obci Otinoves na okrese Prostějov. Je pokračovatelem 80-leté tradice mlékárenství na Drahanské vrchovině, byla založena v roce 1929. Ročně zpracuje cca 12 mil. litrů mléka, které pochází z veterinárně kontrolovaných a výhradně českých zdrojů z chráněné přírodní oblasti Moravského krasu a Drahanské vrchoviny.

Hlavním produktem Mlékárny Otinoves je přírodní plísňový sýr NIVA, který patří k sýrům s plísní uvnitř hmoty. Tradiční ruční prací se vyrábí ve tvaru válce o hmotnosti přibližně 2 kg, půlválce (hmotnost cca 1 kg). Pro výrobu kalibrovaných porcí o váze 100 g již byly pořízeny nejmodernější potravinářské technologie. Z ostatních produktů může mlékárna v menším množství nabídnout tvaroh, smetanu či syrovátku.

Mlékárna klade velký důraz na kvalitu svých produktů, proto zavedla systém řízení kvality podle normy ISO 22000 a mezinárodní standard IFS. Velkou pozornost věnuje též sledovatelnosti výrobků, kvalitě a bezpečnosti potravin a též náročným hygienickým požadavkům.

Kromě ocenění Regionální produkt Moravského krasu a Regionální potravina Olomouckého kraje je sýr NIVA také držitelem označení kvalitních českých výrobků KLASA. Bohatá historie podniku, dobré jméno výrobků, získaná ocenění a v neposlední řadě kladné finanční výsledky podniku v minulých letech mu dávají dobrou prognózu do dalších let.

 

 

Proč jste se rozhodli právě pro značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR?

Plísňový sýr Niva splňuje požadavky na udělení značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou – je výrobkem z českých surovin a vyráběný v České republice.

Chceme zákazníkům přiblížit naši produkci a přispět k jejímu zviditelnění se zárukou české kvality a dobré chuti.

 

 

Co od značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR očekáváte?

Očekáváme větší podporu pro české výrobce v potravinářství, lepší orientaci zákazníků a snadnější rozhodování při výběru potravin. Jsme si vědomi, že české potraviny jsou na tuzemském trhu v obtížném postavení a proto je každá podpora české produkce vítána.

 

 

Kolik a jaké Vaše výrobky značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR získaly?

Značka byla udělena pro produkty z kategorie „Mléko a mléčné výrobky“, což jsou všechny naše výrobky.

 

 

Kde může zákazník tyto výrobky koupit?

Sýr Niva je možno zakoupit v obchodních řetězcích Kaufland, Albert supermarket, Albert hypermarket, Makro, Hruška, dále pod privátními značkami některých řetězců. Nivu dodáváme též na Slovensko.

 

 

Seznam výrobků se značkou Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR

Plísňový sýr Niva (balení cca 2 kg, 1 kg, 100 g porce).

 

 

Vizitka společnosti - kontakt

Mlékárna Otinoves s.r.o.

Otinoves 201, 798 61 Otinoves

tel.: +420 582 395 033

fax: +420 582 395 102

e-mail: info@mot.cz

web: www.mot.cz

 

Více informací o společnosti Mlékárna Otinoves s.r.o. naleznete na www.mot.cz.

 

Další společnost, která je držitelem značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR", představíme příští týden.

 

 

 

 

Autor: Iva Caklová, Potravinářská komora České republiky

Vydáno: 5. 3. 2014

Galerie: 
Niva velká
Niva porce
Niva sklep
Niva výkroj
Niva prkénko
Niva jablko
Autor: 
Iva Caklová, Potravinářská komora České republiky