Představujeme držitele značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR"

 

Představujeme společnost Kofola a.s., která je držitelem značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR pro 7 výrobků. Na naše otázky odpovídal Karel Šotek, Sales Director of Private Labels and Export, Kofola a.s., Za Drahou 165/1, 794 01 Krnov, Česká republika.

 

 

 

 

Můžete představit Vaši společnost?

Společnost Kofola je součástí skupiny Kofola, jednoho z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů se sedmi výrobními závody na čtyřech trzích střední a východní Evropy. Celkově společnost v České republice zaměstnává 700 lidí.

Do produktového portfolia společnosti patří tradiční kolový nápoj s originální recepturou Kofola, řada ovocných nápojů, sirupů a koncentrátů Jupí, dětský nápoj Jupík a Jupík Aqua, přírodní pramenitá voda Rajec a Rajec Bylinka, hroznový nápoj Top Topic a Vinea, pravá americká RC Cola a Chito Tonic.

 

Mise společnosti:

My jsme Kofola. S nadšením usilujeme o to, co je v životě opravdu důležité: milovat, žít zdravě a stále hledat nové cesty.

 

Vize společnosti:

Do roku 2017 chceme být československou jedničkou v gastru a impulsu, udržet postavení v retailu a nabídneme naše nápoje ve zdravější podobě. Stejně jako dosud budeme naše produkty vyrábět s co největší péčí a láskou.

Tradice výroby nealkoholických nápojů v Mnichově Hradišti sahá až do roku 1947, kdy Josef Menčík, okresní pomolog v Poděbradech, koupil pozemek u Jizery asi 1 km od Mnichova Hradiště a založil zde firmu „Pomologie“ na zpracování jablek. V roce 1949 dochází k rozšiřování výroby a nadále je tak hlavním programem výroba ovocných vín, limonádových sirupů a pasterovaných moštů.

V roce 1960 se staví studně 30 a 32 metrů hluboké s vydatností 20l/s. Rozšiřuje se výroba moštů na nové lahvárenské lince s pasterací. Po roce 1975 dochází k dalšímu velkému rozšíření areálu i výroby.

 

I po roce 1990 zůstává v závodě výroba limonád, konzumních sirupů, zpracování ovoce a výroba koncentrátu. V prvních letech nového milénia je ale výroba ukončena a jsou využívány pouze skladovací prostory.

Obnovení výrovy je spojeno se společností KLIMO s.r.o., která se zabývala výrobou limonád (celkem 58 druhů) pro široké spektrum zákazníků. Působila od roku 1992, kdy byla tato ryze česká firma založena v prostorách bývalého měšťanského pivovaru v Klatovech. Kromě provozovny v Klatovech mělo KLIMO od roku 2002 provozovnu právě v Mnichově Hradišti.

Vstoupením do společnosti KLIMO se v roce 2006 do Českého ráje stěhuje společnost Kofola a.s., jeden z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve Středoevropském regionu. Od té doby se investují nemalé částky na modernizace a rozvoj tohoto závodu. V současné době zaměstnává závod v Mnichově Hradišti 112 zaměstnanců.

Úspěch společnosti Kofola je postavený na silných značkách, inovacích, kvalitě, kvalifikovaných lidech a uvážlivých investicích do budoucnosti. Do produktového portfolia společnosti patří tradiční kolový nápoj s originální recepturou Kofola, hřejivé nápoje Natelo, řada ovocných nápojů a sirupů Jupí, dětské nápoje Jupík a Jupík Aqua, přírodní pramenitá voda Rajec, hroznový nápoj Top Topic a Vinea, pravá americká RC Cola, Orangina, Chito Tonic, Pickwick ice tea, Snipp a Citronela. V roce 2011 přibyl do portfolia Kofoly energetický nápoj Semtex. Od roku 2013 společnost Kofola nově vyrábí čerstvé zeleninové a ovocné šťávy UGO.

 

 

Proč jste se rozhodli právě pro značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR?

Pramenitá voda Sedmihorka je český výrobek z nádherné přírodní oblasti, který se hrdě hlásí k českému původu a velmi rád bude nosit logo Český výrobek. Potvrzením kvality pro pramenitou vodu Sedmihorka je známka Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR.

 

 

Co od značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR očekáváte?

Od značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR očekáváme, že vzbudí zájem u zákazníků, kteří chtějí kupovat kvalitní české výrobky a podporovat tak svým nákupem české výrobce.

 

 

Kolik a jaké Vaše výrobky značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR získaly?

Značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR do dnešního dne získalo 7 výrobků Sedmihorka.

 

 

     

 

 

Kde může zákazník tyto výrobky koupit?

Jedná se o novou řadu výrobků společnosti Kofola, a.s. K dostání by měla být ve druhé polovině roku 2013.

 

 

Seznam výrobků se značkou Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR

Sedmihorka nesycená 1,5L PET

Sedmihorka sycená 1,5L PET

Sedmihorka jemně sycená 1,5L PET

Sedmihorka jemně sycená s přichutí citron 1,5L PET

Sedmihorka jemně sycená s přichutí pomeranč 1,5L PET

Sedmihorka jemně sycená s přichutí jahoda 1,5L PET

Sedmihorka jemně sycená s přichutí ginko biloba 1,5L PET

 

 

Vizitka společnosti – kontakt

Kofola a.s.

Za Drahou 165/1, 794 01 Krnov

tel.: +420 595 601 111

fax: +420 554 618 066

web: firma.kofola.cz

 

 

Více informací o společnosti Kofola a.s. naleznete na firma.kofola.cz.

 

 

 

Příští týden představíme další společnost, která je držitelem značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR".

 

 

 

Autor: Iva Caklová, Potravinářská komora České republiky

Vydáno: 17.7.2013

Galerie: 
Sedmihorka nesycená 1,5L PET
Sedmihorka sycená 1,5L PET
Sedmihorka jemně sycená 1,5L PET
Sedmihorka jemně sycená s přichutí citron 1,5L PET
Sedmihorka jemně sycená s přichutí pomeranč 1,5L PET
Sedmihorka jemně sycená s přichutí jahoda 1,5L PET
Sedmihorka jemně sycená s přichutí ginko biloba 1,5L PET
Autor: 
Iva Caklová (Potravinářská komora České republiky)