Zemědělci zakoupili strojní zařízení v hodnotě 6,8 miliard BRL

Mais Alimentos je program, který je založen na úvěrovém příslibu z Národního programu pro posílení rodinného zemědělství (Programa Nacional de Fortalecimento da Agricultura Familiar - Pronaf), umožňující financování zemědělských strojů se speciálními cenami a úroky, nižšími než jsou tržní.

“Navyšujeme každou sklizeň o 50 %. Náš program umožnil změnu struktury dluhu u rodinných zemědělských farmářů, kteří mohli přejít z krátkodobých úvěrů na dlouhodobé. Přinášíme technologie do rodinných farem na venkov", říká koordinátor programu z MDA, Marco Antônio Viana Leite.

Pro pana Jorge Luis Marianiho, z rodinné zemědělské farmy Garibaldi, je prvořadé vyrábět kvalitní potraviny pro spotřebitele. Pan Mariani uvedl, že program Pronaf Mais Alimentos mu umožnil nákup tažného traktoru pro práce spojené s pěstováním vína. "Restrukturalizoval jsem veškeré vybavení, ztrojnásobil plochu osázenou organickými hrozny, pořídil jsem si na všechno stroje a podařilo se mi postavit moje vlastní vinařství," říká výrobce.

Mais Alimentos Internacional

V mezinárodní verzi tohoto programu, Brazílie v roce 2014 poprvé vyvezla zemědělská zařízení do Zimbabwe v Africe. Jednalo se o 80 pluhů a 30 distributorů vápníku, 1.100 motorových čerpadel, 320 traktorů a další export brazilského průmyslu, na pomoc rozvoje venkovských oblastí v zemi.

Země účastnící se programu jsou: Zimbabwe, Mosambik, Senegal, Ghana, Keňa, Kuba. Předpokládá se, že bude vyvezeno celkem 63.814 strojů a zemědělských zařízení vyrobených v Brazílii.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

 

Vydáno: 24.3.2015

Autor: CzechTrade

Autor: 
CzechTrade