Září ve znamení burčáku, jídel první republiky i dožínek

Vinobraní na Pražském hradě

14. září – 15. září 2013, Pražský hrad – Královské zahrady, Region Praha

Nenechte si ujít ochutnávku českých a moravských vín v Míčovně Pražského hradu. V Královské zahradě pro vás bude připravený i moravský burčák a samozřejmě bohaté občerstvení. Ochutnáte také čerstvě lisovanou šťávu z repliky historického lisu. Náladu určitě zpříjemní cimbálové muziky, folklórní soubory a ukázky tradičních řemesel. Děti se mohou těšit na soutěž s Příběhem Pražského hradu. A k dispozici vám budou také zahradníci a průvodci Správy Pražského hradu, kteří vás nechají nahlédnout do jinak nepřístupných míst zahrad.

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/vinobrani-na-prazskem-hrade-5980.html

Masarykovo menu

9. září – 29. září 2013, Praha, Průhonice, Brno, Region Praha, Brno

 Vraťte se do časů zlaté éry české gastronomie s festivalem Masarykovo menu! Budete moci ochutnat největší pochoutky z doby první republiky v režii vyhlášených pražských a brněnských šéfkuchařů. O tom, že tehdejší kuchyně nebyla jen o knedlících a svíčkové, vás přesvědčí nabídka takových specialit, jako jsou šneci na různé úpravy, zvěřina, kachní i králičí paštiky, nebo lanýžový chléb.

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/masarykovo-menu-2013-6200.html

Dožínkový jarmark

14. září 2013, Toulcův dvůr – středisko ekologické výchovy, Kubátova 32/1, Region Praha

Dožínky – to je akce oslavující zdárné sklizení úrody do stodol. Připraven pro vás bude ale i tradiční řemeslný jarmark, budete moci ochutnat plody podzimu – ovoce, zeleninu, bylinky, burčák, ale i celozrnné nebo bezlepkové pečivo. Chybět nebudou ani poklady dědovy spíže, trdlo a staročeské občerstvení. Navštívit ale můžete i velkou dožínkovou dílnu, nebo si užívat hudební a taneční vystoupení. 
 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/dozinkovy-jarmark-6154.html

 

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska

2. ročník seriálu akcí Krajem vína 2013

21. září 2013, Znojmo a okolí, Region Jihomoravský

Poslední díl seriálu turistických akcí na Moravských vinařských stezkách vás zavede do jejich nejzápadnější části. Během výletu zažijete atmosféru začínajícího podzimu a období burčáku přímo mezi vinicemi, objevíte tajemství vinných sklepů, ochutnáte místní speciality a vyhrát můžete i zajímavé ceny. V cíli na vás bude navíc čekat pohodové posezení u burčáku. Akce se můžete účastnit i na kolech, nebo si výlet po krásách podzimu užít s dětmi.

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/krajem-vina-2013-5374.html

Vinobraní Litoměřice

20. září – 21. září 2013, Mírové náměstí, Litoměřice, Region Ústecký

Litoměřické vinobraní – to jsou tradiční oslavy vína a hudby. Kromě skvělého vína si zde užijete také historický kulturní program. Těšit se tak můžete na divadelní vystoupení, večerní průvod rytířů s loučemi, sokolníky, ohňové kejklířské vystoupení, historické dobové tance a mnoho dalšího. Vinobraní je také součástí Ostrovního festivalu, kterého se každoročně účastní přední české kapely.

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/vinobrani-litomerice-5373.html

 

Znojemské historické vinobraní – 30. ročník

13. září – 14. září 2013, Znojemský hrad, Hradní 10, Znojmo, Region Jihomoravský

 

Přijďte ochutnat ta nejlepší vína a burčáky z produkce vinařů znojemské oblasti. Čeká vás i široká nabídka gastronomie, zajímavý kulturní a doprovodný program a nepřijdete ani o velkolepý historický průvod v čele s Janem Lucemburským.

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/znojemske-historicke-vinobrani-5362.html

 

 

Vydáno: 12.9.2013

Autor: Svět potravin

Autor: 
Svět potravin
Kategorie: