Výrobky KLASA opět míří na veletrh Víno & Delikatesy

Slavnostní zahájení proběhne ve foyer Průmyslového paláce na Výstavišti ve středu 22. dubna 2015 v 10.50 hodin. První den veletrhu je již tradičně zaměřen na domácí moravská vína, druhý den na vína a delikatesy z Maďarska, které mají na českém trhu velmi dobrou pověst, a třetí den bude věnován vyhlášeným italským vínům a specialitám. Pro odborníky je vyhrazena doba od 11 – 14 hodin, široké veřejnosti od 14 do 20 hodin.

V rámci oceněných držitelů značky KLASA se představí následující výrobci:

Společnost TOKO AGRI a.s. - vyrábí mošty v provozovně v Rudicích u Uherského Brodu pod obchodní značkou Ovocňák. Myšlenka produkovat čistý ovocný mošt vznikla v roce 2011. Suroviny pro tvorbu moštů pochází převážně od sadařů z Moravy, případně od dalších českých a slovenských pěstitelů.

Společnost SEMIX PLUSO, spol. s r.o. - úspěšně podniká již od roku 1995. Portfolio firmy tvoří směsi pro pekaře a cukráře a produkty z celozrnných cereálií. Své aktivity neustále rozvíjí nejen na domácím, ale především na zahraničním trhu.

Společnost EXTRUDO Bečice s.r.o. - zabývá se výrobou a prodejem speciálních produktů v kvalitě bez lepku, organic, košer a další. Z pohledu technologie je tato jihočeská firma zaměřena na extruzi, mletí, balení, míchání a výrobu polevy na výrobky.

GOLD SPICE trading s.r.o. - česká firma stojící za výrobou sypkých univerzálních ochucovadel, kořenících směsí, marinád a polévkových základů značky SUPERVEGET. Během své 20leté působnosti si vytvořila významné postavení na českém i zahraničním trhu, výrobky této značky dodává do obchodních řetězců, velkoobchodů a vývařoven. Všechny výrobky jsou vytvářeny s velkou péčí, a co je nejdůležitější, jsou vhodné také pro bezlepkovou dietu!

Pekařství PAUL spol. s r.o. Mělník - je výrobcem tradičního řemeslného kvasového chleba, jehož kvalita je dána ruční výrobou, kvalitním žitným kvasem a pečením v parní peci. Výrobek je dodáván obchodníkům pod názvem "Mšenský chléb". Pekařství, cukrářství vyrábí řadu dalších pekařských a cukrářských výrobků.

Madeta a.s. - ryze česká společnost, která se zrodila v roce 1902 v Táboře. Společnost je největší zpracovatel mléka v České republice. Hlavní zásadou Madety je vyrábět mléčné produkty poctivě a podle původních receptur, tak jak tomu je již více než 110 let.

ALIKA a.s. - přední česká potravinářská firma, která se zabývá výrobou pražených ořechů, slaných snacků a balením sušeného ovoce a olejnatých semen. Na trhu zaujímá své místo již od roku 1992. Na českém trhu nabízí své výrobky pod obchodními značkami ArRashid, DrRashid, KK, Arado a ARA. Svou výrobní kapacitu taktéž využívá pro výrobky pod značkou zákazníka nebo ke zpracování vlastních surovin zákazníků do jejich výrobků.

Havlík – Opal s.r.o. - je tradičním národním výrobcem trvanlivých tyčinek se sýrem a solí s originální recepturou a více než 20letou tradicí na tuzemském trhu. Ve své kategorii a značce patří mezi první 3 největší výrobce v ČR. Havlíkovy tyčinky se vyrábí v 7 druzích (originál, graham, česnek, kmín, pikant, mák, dětské) a jejich největším trhem je HOREKA, která si zakládá ve své omezené nabídce pochutin na vysoké kvalitě nabízených produktů.

Také v letošním roce předpokládáme zvýšený zájem ze strany široké i odborné veřejnosti. Velký podíl na atraktivitě akce mají určitě ochutnávky, které jsou vždy velkým lákadlem. V roce 2014 na veletrh zavítalo přes 15 tisíc návštěvníků a své produkty zde vystavovalo 207 vystavovatelů.

Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 1 138 produktů od 224 českých a moravských výrobců. Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz

 

zdroj: Státní zemědělský intervenční fond »

 
Autor: 
Apic - AK