Veletrh VÍNO & DELIKATESY

 

Pozvánka na 16. mezinárodní veletrh pro gastronomii, který se koná 24. - 26. 4. 2013.

Místo konání:  Výstaviště Praha - Holešovice

Více informací na:  www.vegoprag.cz

 

PROGRAM VELETRHU PRO ROK 2013

 

Slavnostní zahájení

Ve středu  24. 4. 2013 v 10.50 hod  ve foyer Průmyslového paláce slavnostně zahájí veletrh místopředseda senátu ČR pan Přemysl Sobotka, ministr zemědělství ČR pan Petr Bendl a zástupci potravinářů a předseda Vinařského fondu pan Jaroslav Machovec.

 

První den STŘEDA 24. 4. 2013 

Den vín z Moravy

První den veletrhu je již tradičně zaměřen na domácí moravská vína. Po slavnostním zahájení v 10.50 hod budou návštěvníci směřováni k tuzemským vystavovatelům, zejména do stánků VOC.

V 15.30 proběhne slavnostní vyhlášení vítězů soutěže vín o Zlatý pohár veletrhu Víno&Delikatesy 2013 ve 13 kategoriích.  Budou předávány následující prestižní ceny. Cena za nejúspěšnější víno – cena premiéra ČR, cena za nejlepší tuzemské víno – cena ministra zemědělství a cena za nejlepší zahraniční víno – cena primátora hl. m. Prahy.

 

 

Druhý den ČTVRTEK 25. 4. 2013

Den rakouských vín společnosti Stabrix

Druhý den je věnován společnosti  Stabrix, která na český trh zajišťuje dovoz  vín z nejuznávanějších rakouských vinařských regionů . Úvodní slovo pronese ředitel společnosti pan Aigner v 10.50 . Poté mohou novináři, profesionálové z oboru gastronomie i ostatní návštěvníci ochutnat špičková rakouská vína na stánku Stabrix  a následně je porovnat  s podobnými  moravskými víny.

V 17.00 začne tradiční charitativní aukce archivních vín na podiu veletrhu.

Na vlastní aukci je možnost ochutnat některá z dražených archivních vín.  Těšíme se, že se najdou dražitelé archivních vín, a tak podpoří  tuto charitativní  aukci.

 

 

Třetí  den PÁTEK  26. 4. 2013

Den vín z Bulharska

Třetí  den je věnován bulharským vínům a je garantován státními orgány Bulharska. 

Po slavnostním zahájení vedoucích představitelů a zástupců vinařství v 10.50 hod budou pak návštěvníci zváni k návštěvě společné bulharské expozice těch nejlepších vinařství. Zde mohou získat informace o těchto vínech a mohou tato skvělá vína samozřejmě i ochutnat.

   

 Další upřesnění programu jednotlivých dnů bude napsáno na informačních panelech

 

 

 

Zdroj: INCHEBA PRAHA

Vydáno:  23.4.2013

Autor: 
PK ČR