Představujeme držitele značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR"

 

Představujeme společnost Allivictus, s. r. o., která je držitelem značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR pro 1 výrobek. Na naše otázky odpovídal Ing. Martin Dindoš, ředitel společnosti Allivictus, s. r. o.

 

Allivictus s.r.o.

 

Můžete představit Vaši společnost?

Obchodní společnost Allivictus, s.r.o. působí na českém trhu od listopadu 2007 jako výrobce a výhradní distributor česnekové tinktury téhož jména. Allivictus Tinktura je přírodní doplněk stravy, který obsahuje jen ten nejkvalitnější český česnek pocházející převážně z oblasti Dolního Němčí a jemný kvasný rafinovaný líh z lihovaru Chrudim. Tu nejlepší a nejvhodnější primární surovinu pro náš produkt vybíráme ve spolupráci s Výzkumným ústavem rostlinné výroby v Olomouci, který udržuje kolekci vegetativně množených cibulovin včetně česneku. Allivictus Tinktura je zpracovávána ručně a bez použití kovových nástrojů v manufaktuře v České Skalici. Obsahuje velké množství prospěšných biologicky aktivních sirných sloučenin, jejichž hladina je pravidelně testována v laboratořích VŠCHT v Praze. Velkou výhodou naší česnekové tinktury ve srovnání s konzumací čerstvého česneku je, že nezatěžuje trávicí systém a z dechu ani potu uživatele není již po krátké době cítit.

Společnost Allivictus, s. r. o. se nyní čím dál více orientuje na export. Již v roce 2012 se podařilo získat povolení k prodeji Allivictus Tinktury v Kanadě a úspěšnou registraci výrobku jako „Natural Health Product“ (přírodní přípravek pro zdraví). Takto registrované produkty musí splňovat přísná kritéria stanovovaná vládní organizací Health Canada, která se zabývá zdravotní péčí a velkou pozornost věnuje především prevenci onemocnění a osvětě veřejnosti v oblasti zdravého životního stylu. V dubnu 2013 byl v Newmarketu, severně od Toronta, otevřen první Allivictus obchod v Kanadě. Otevření Allivictus obchodu se uskutečnilo také v Panamě, ve městě Boquete (provincie Chiriqui). Povedlo se prorazit také v Německu a nyní je v jednání export do USA. Do budoucna lze očekávat vývoz produktů na východ – zejména na území Ruské federace.

 

 

Proč jste se rozhodli právě pro značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR?

Obchody dnes přetékají zbožím a lidé si mohou vybírat potraviny z celého světa. Přesto se stále častěji ptají po těch českých. Trendem je návrat k regionální potravině, což je jedině dobře z mnoha různých důvodů. V současné době se často prosazuje názor, že strava založená na lokálních surovinách je pro člověka nejpřirozenější a zároveň také nejzdravější. Domácí produkty bývají obvykle čerstvější, mívají vyšší nutriční hodnoty a jejich výroba podléhá kontrolám ze strany Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Nákupem domácích potravin navíc lidé podporují českou ekonomiku a přispívají k zachování malebného zemědělského rázu naší krajiny.

Pokud jde o česnek, tento trend návratu k domácím produktům platí dvojnásob. Česká republika byla až do roku 1995 v produkci česneku soběstačná. V důsledku levných dovozů však pěstitelé od jeho pěstování začali postupně upouštět. V posledních letech naštěstí dochází ke zmiňované změně v myšlení spotřebitelů ve prospěch českého, daleko kvalitnějšího a chutnějšího česneku, který má vyšší podíl cenné sušiny než česnek z dovozu a tím pádem také lepší nutriční hodnoty. To se projevuje zvýšenou poptávkou a zvětšováním jeho pěstebních ploch na území ČR.

Značka Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR umožňuje spotřebiteli rychle se zorientovat v množství výrobků různé provenience a vybrat mezi nimi ten, který je skutečně český. Abychom na první pohled zdůraznili původ našeho výrobku, zvolili jsme tuto značku i my.

 

 

Co od značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR očekáváte?

Značka Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR patří dle mého názoru k těm nejvěrohodnějším značkám garantujícím český původ a tuzemskou kvalitu. Proto od ní očekáváme zvýšení důvěry spotřebitelů v náš produkt, který je kvalitní a opravdu 100% český.

 

 

Kolik a jaké Vaše výrobky značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR získaly?

Značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR získal doplněk stravy Allivictus Tinktura, který dodáváme v baleních 25ml, 50ml a v sadě 3x50ml.

 

 

Kde může zákazník tyto výrobky koupit?

Zákazník může tento výrobek zakoupit na internetu v našem e-shopu na www.allivictus.cz nebo v našich vlastních obchodech v Neratovicích (Vojtěšská 324), v OC Palladium v Praze (nám. Republiky 1) a v České Skalici (Podhradní 437). Allivictus je k dostání také ve vybraných lékárnách a na dalších prodejních místech (RRC Hluboká nad Vltavou, Sokolská 1339, Hluboká nad Vltavou | MUDr. Ondřej Toman, Tyršova 231, Poděbrady | Vita Sana Club, OC Zlín, Kvítková 4352, Zlín | MUDr. Jana Rybaříková, ordinace Čistého sportu, Čsl. armády 2043, Tábor).
 

 

Seznam výrobků se značkou Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR

Allivictus Tinktura

 

Allivictus Tinktura

 

Vizitka společnosti - kontakt

Allivictus, s.r.o.

Podhradní 437, 552 03 Česká Skalice

tel.: +420326907532, +420326907530, +420603171954

e-mail: info@allivictus.cz

web: www.allivictus.cz

 

 

Více informací o společnosti Allivictus, s.r.o. naleznete na www.allivictus.cz.

 

 

 

Autor: Iva Caklová, Potravinářská komora České republiky

Vydáno: 2. 7. 2014

 

Galerie: 
Allivictus Tinktura
Autor: 
Iva Caklová, Potravinářská komora České republiky