Představujeme držitele značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR"

 

Představujeme pěstitele Jana Hradeckého a Alenu Mihulkovou, kteří jsou novými držiteli značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR pro 1 výrobek - Český česnek z Podkrkonoší. Na naše otázky odpovídali pěstitelé Jan Hradecký a Alena Mihulková.

 

Český česnek z Podkrkonoší

 

 

Můžete představit sebe a Vaši práci?

Jsme rodinná farma specializující se na tradiční pěstování českého česneku ze zaručených českých odrůd. Pěstování česneku je pro nás srdeční záležitost. Hospodaříme na rodinných pozemcích, které jsme převzali po předcích a pokračujeme v jejich šlépějích už 20 let. Není to snadné, protože hospodářství a polnosti se nachází v poslední vesničce Libereckého kraje v Bělé, která má 260 obyvatel. K rozšíření ploch nás ženou zákazníci, kteří o něj mají enormní zájem. Naším cílem je, aby se pracně s láskou vypěstovaný český česnek z našeho hospodářství v Podkrkonoší dostal přímo ke svému konečnému spotřebiteli za přijatelnou cenu. V žádném případě ne k překupníkům nebo do řetězců. Sami si ručíme za kvalitu a pravost každé odrůdy. Právě to nás dokáže odlišit od pochybných prodejců dovozových česnekových náhražek, které jsou mylně vydávány za český produkt. Víme, co jsme si vypěstovali a co prodáváme. Proto si veškerou distribuci zajišťujeme sami.

 

 

Proč jste se rozhodli právě pro značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR?

V současné době je trh s českým česnekem velice problémový. Bohužel ve většině případů dochází k záměně dovozových česneků za český, dále je zde nabízen česnek vypěstovaný v ČR, ale z cizích odrůd, které jsou k nám zároveň dováženy jako konzum, a pak je zde ten pravý český česnek vypěstovaný z certifikovaných českých odrůd, ten, který zákazník pod tímto pojmem očekává. Má úplně jiné chuťové vlastnosti, intenzitu palčivosti, vůni a podle rozborů i mnohonásobně vyšší obsahové látky. Jelikož tuto značku mohou dostat jen kvalitní výrobky, které jsou podrobeny přísné kontrole a jejichž výroba probíhá výhradně na území ČR, nemůže tuto značku získat každý. Mezi existujícími značkami kvality se domníváme, že tato patří z pohledu nejen nás, ale i zákazníka k těm nejvěrohodnějším.

 

 

Co od značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR očekáváte?

Po obdržení ocenění Libereckého kraje - Výrobek roku 2012 a Regionální potraviny 2012 od MZe se zájem, ale hlavně důvěra v náš produkt, velice zvedla. Značkou „Český výrobek-garantováno Potravinářskou komorou ČR“ bychom chtěli zákazníkům umožnit rychlou orientaci v kvalitě s možností zakoupit první česnek, který ke svému názvu může nést i českou vlajku na trh s garancí Potravinářské komory ČR.

 

 

Kolik a jaké Vaše výrobky značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR získaly?

Toto ocenění získal jediný výrobek, který máme, a to je Český česnek z Podkrkonoší.

 

Český česnek

 

Kde může zákazník tyto výrobky koupit?

Prodáváme přímo ze dvora našeho hospodářství v Bělé. Na základě objednávek zasíláme česnek i poštou. Dodáváme také do specializovaných farmářský obchodů, které zveřejňujeme na našich stránkách www.ceskydomacicesnek.cz

 

 

Seznam výrobků se značkou Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR

Český česnek z Podkrkonoší

 

Dárkové balíčky

 

Vizitka společnosti

Jan Hradecký

Libštát 19, 512 03

prodej ze dvora: Bělá 105, 514 01

tel.: +420 774 879 774, +420 775 203 677

e-mail: mihulkova.hradecky@seznam.cz

web: www.ceskydomacicesnek.cz

 

Více informací o pěstitelích a především o česneku naleznete na www.ceskydomacicesnek.cz.

 

Další společnost, která je držitelem značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR", představíme příští týden.

 

 

 

 

Autor: Iva Caklová, Potravinářská komora České republiky

Vydáno: 12. 3. 2014

Galerie: 
Český česnek z Podkrkonoší
Český česnek 3
Český česnek 1
Český česnek 2
Pěstování česneku
Český česnek 4
Dárkové balíčky 1
Dárkové balíčky 2
Autor: 
Iva Caklová, Potravinářská komora České republiky