Představujeme držitele značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR"

 

Představujeme společnost VINAŘSTVÍ MODRÝ SKLEP NOVÝ ŠALDORF, která je držitelem značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR pro 1 výrobek. Na naše otázky odpovídal Antonín Koníček, člen představenstva, sklepmistr.

 

Můžete představit Vaši společnost?

Vinařství MODRÝ SKLEP má bohatou historii. V sklepních prostorách se vyrábí víno již od 16.století. V současné době produkuje 200 tis. lahví vína. Veškerá produkce je z vlastních hroznů z integrované produkce vinic na Kraví hoře a Načeratickém kopci. To zaručuje pestrost v nabídce vín – převážně predikátních. Mezi hlavní odrůdu patří Sauvignon, dále Pinot gris, Pinot blanc, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Müller-thurgau , Cabernet sauvignon, Pinot noir. I nadále hodláme pokračovat ve výrobě vína tradiční cestou – kvašení v sudech, zrání v sudech, zrání vína v láhvích i několik let.

 

 

Proč jste se rozhodli právě pro značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR?

Značka Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR je velmi pozitivně vnímána, proto jsme se rozhodli ji získat. Uvědomujeme si, že naše produkce je 100% česká a že zákazníci v poslední době reflektují na tuzemskou produkci. Já sám upřednostňuji české výrobky. Podílí se na nich naši sousedé, kteří možná také sáhnou po láhvi domácího vína.

 

 

Co od značky Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR očekáváte?

V poslední době sleduji poptávku po domácích produktech. Proč by naše víno mělo chybět? Vyrábí ho naše ruce, tvoří se v našich vinicích a sklepech. Očekávám, že tento signál, který vysíláme najde odezvu mezi milovníky vína stále více lidí si uvědomuje koloběh: práce-výrobek-spotřebitel na domácí úrovni.

 

 

Kolik a jaké Vaše výrobky značku Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR získaly?

Protože naší nosnou odrůdou je Sauvignon, který nás proslavil na světových výstavách - Expo, při společenských událostech – návštěva anglické královny v ČR, v soutěžích – Valtické vinné trhy (5x šampion!), rozhodli jsme se právě pro ni. Je zástupcem celé naší produkce.

 

 

 

Kde může zákazník tyto výrobky koupit?

Naše vína najde každý ve specializovaných vinotékách v Praze, Brně, Ostravě, setká se s nimi ve vybraných hotelích a restauracích.

 

 

Seznam výrobků se značkou Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR

Sauvignon – bílé víno jakostní

 

 

Vizitka společnosti – kontakt

AGRODRUŽSTVO - družstvo NOVÝ ŠALDORF

Vinařství MODRÝ SKLEP

Znojmo 2791, 671 81 Znojmo 5

mobil.: +420 724 219 230

fax: +420 515 227 025

e-mail: modrysklep@modrysklep.cz

web: http://www.modrysklep.cz/

 

Více informací o společnosti  AGRODRUŽSTVO - družstvo NOVÝ ŠALDORF - Vinařství MODRÝ SKLEP naleznete na http://www.modrysklep.cz/ .

 

 

Další společnost, která je držitelem značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR", představíme 8.1.2013.

 

 

 

 

Autor: Iva Caklová, Potravinářská komora České republiky

Vydáno: 18. 12. 2013

Galerie: 
Sauvignon 2010
Sauvignon 2011
Sauvignon 2011
Šampion
Autor: 
Iva Caklová, Potravinářská komora České republiky