Česká expozice na veletrhu Grüne Woche

Česká expozice na největším potravinářském veletrhu v Evropě seznamuje návštěvníky s činností Ministerstva zemědělství a s výrobky českých potravinářských firem. Výstava pro odborníky, obchodníky i veřejnost potrvá do 29. ledna 2012. Na veletrhu se setká řada nejvyšších představitelů agrárního sektoru zemí západní, střední i východní Evropy.

Grüne Woche je mezinárodní potravinářský, zemědělský a zahradnický veletrh, který je určen pro odborné návštěvníky i veřejnost a poprvé se konal v roce 1926. Účastní se ho asi 1600 vystavovatelů ze 70 zemí a více než 400 tisíc návštěvníků.

„Na výstavě se sejdou podnikatelé z různých zemí, a tak je to výborná příležitost k navázání obchodních vazeb. Navíc je pro vystavovatele účast na Grüne Woche vysoce prestižní záležitostí," řekl ministr Petr Bendl. Na veletrhu si prohlédl českou expozici, která vystavuje pod patronátem Ministerstva zemědělství. Místo slouží k jednání zahraničních delegací a zahraničních i českých firem. Součástí české sekce je restaurace, ve které můžou návštěvníci ochutnat tradiční české speciality.

Podle mluvčího Erlebnis Bauerhof  chtějí organizátoři mj. to, aby spotřebitel viděl, co se děje s potravinami, které se mu dostávají na talíř, a taky ukázat, jakou roli hraje výzkum nebo veterinární kontrola.